Wymarzony plac zabaw powstał w Brzezince

W samo południe, w niedzielę 3 czerwca, wójt Małgorzata Grzywa otworzyła nowoczesny plac zabaw sąsiadujący z tutejszym gminnym „Orlikiem”. Mimo sączącego z nieba deszczu dzieci nie kryły zachwytu, mogąc skorzystać z lśniących nowością huśtawek czy „sprężynowców”. Najmłodsi zaś opanowali wielką, sześcioboczną piaskownicę ...

W samo południe, w niedzielę 3 czerwca, wójt Małgorzata Grzywa otworzyła nowoczesny plac zabaw sąsiadujący z tutejszym gminnym „Orlikiem”. Mimo sączącego z nieba deszczu dzieci nie kryły zachwytu, mogąc skorzystać z lśniących nowością huśtawek czy „sprężynowców”. Najmłodsi zaś opanowali wielką, sześcioboczną piaskownicę.

Plac zabaw przy ul. Sportowej w Brzezince powstał w ekspresowym tempie. Kosztował niespełna 21 tys. zł. Zadanie zostało dofinansowane z EFRROW w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie małych projektów objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 oraz z gminnego budżetu. Dzięki temu dzieci mogą skorzystać z blisko 10 urządzeń, m.in. huśtawki „Ważka”, kilku sprężynowców, czy bardziej wymyślnych urządzeń, służących do ćwiczenia równowagi i poprawy ogólnej sprawności. Co istotne, wszystkie zamontowane urządzenia i elementy wyposażenia posiadają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające, że zostały wykonane w oparciu o obowiązujące w tym zakresie normy oraz posiadają dopuszczenie do stosowania kontakcie z dziećmi.

Wójt wraz z sołtysem oraz radnymi Brzezinki powitała najmłodszych gości podkreślając, że to pierwszy w Brzezince w pełni dostępny dla wszystkich milusińskich plac zabaw. Po czym przy kontrasygnacie sołtysa Brzezinki Andrzeja Ryszki przecięła cukierkową wstęgę, tym samym oficjalnie otwierając plac zabaw. Jakby tego było mało, na otwarciu pojawił się ogromny tort, którym częstowano przybyłych gości, zarówno małych, jak i tych nieco większych. Najmłodszych do wspólnej zabawy zaprosiła Królowa Bajek i jej pomocnice. Zwieńczeniem tej miłej imprezy było wypuszczenie w górę przez wszystkich gości balonów z herbem naszej gminy.

Kolejne wielofunkcyjne place zabaw wkrótce powstaną także w innych rejonach gminy Oświęcim, o czym nie omieszkamy poinformować.