Dzień Otwarty Gimnazjum Gminnego nr 2 w Zaborzu

W środę 14 marca br. Gimnazjum Gminne nr 2 w Zaborzu otwarło szeroko drzwi dla wszystkich szóstoklasistów i ich rodziców z gminy i miasta Oświęcim. Dzień Otwarty rozpoczął się odsłonięciem tablicy „Szkoła Odkrywców Talentów" ...

W środę 14 marca br. Gimnazjum Gminne nr 2 w Zaborzu otwarło szeroko drzwi dla wszystkich szóstoklasistów i ich rodziców z gminy i miasta Oświęcim. Dzień Otwarty rozpoczął się odsłonięciem przez panią wójt Małgorzatę Grzywę tablicy „Szkoła Odkrywców Talentów". Tytuł przyznany został szkole za przyczynianie się swoimi działaniami do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień młodzieży. Dyrektor szkoły Wiesława Pawłowska stwierdziła: - Certyfikat Szkoły Odkrywców Talentów uzyskaliśmy dzięki zespołowi zdolnych uczniów i ambitnych nauczycieli. Mam szczęście pracować z ludźmi, dla których uczenie jest pasją.

Goście mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną gimnazjum na nowy rok szkolny, zwiedzenia pracowni klasowych, rozmowy z nauczycielami i uczniami. Akcji towarzyszyły liczne atrakcje:

Uczniowie szkoły zaprosili młodszych kolegów do udziału w Gimnazjalnej Akademii Umiejętności. Podczas zwiedzania   poszczególnych pracowni przedmiotowych goście mieli okazję wykazać się w zabawowej formie swoją wiedzą i umiejętnościami i zebrać punkty, które pozwoliły im zdobyć pamiątkowy Dyplom Uczestnika Gimnazjalnej Akademii Umiejętności.

Gimnazjum Gminne nr 2 ma na swoim koncie wiele sukcesów. Może się  poszczycić wieloma laureatami olimpiad przedmiotowych i licznymi osiągnięciami artystycznymi oraz sportowymi (o czym przekonywały dyplomy zdobiące korytarze), a dzięki wysokim notowaniom wyników egzaminów gimnazjalnych nosi  tytuł „Szkoły Sukcesu”. W opublikowanym niedawno rankingu gimnazjów z terenu miasta i gminy Oświęcim zaborzańska dwójka zajęła zaszczytne drugie miejsce ( za Gimnazjum Salezjańskim). Tym samym potwierdziła, że na tytuł ten w pełni zasługuje.

Dyrektor szkoły Wiesława Pawłowska stwierdziła: - Jestem dumna z wyników naszych uczniów, ale jestem również świadoma odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa. Czeka nas wytężona praca, aby wynik utrzymać przez najbliższe lata. Sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania uczniów, nauczycieli i rodziców, którym serdecznie dziękuję.