Utworzenie miejsc zabaw dla dzieci w Gminie Oświęcim

W dniu 2 lutego 2012 roku Wójt Gminy Oświęcim podpisała umowę z Samorządem Województwa Małopolskiego na realizację projektu pn. Utworzenie miejsc zabaw dla dzieci w Gminie Oświęcim. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 (PROW 2007 – 2013) z zakresu małych projektów.

Celem projektu jest poprawa oferty rekreacyjnej i wypoczynkowej dla najmłodszych poprzez udostępnienie wysokiej jakości, bezpiecznego sprzętu rekreacyjnego – urządzeń zabawowych.

W ramach projektu przewiduje się zakup i montaż 5 nowoczesnych, posiadających odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa urządzeń do zabaw dla dzieci, które zostaną usytuowane w 3 sołectwach Gminy Oświęcim: Grojcu (zakup i montaż huśtawki i karuzeli), Stawach Monowskich (zakup i montaż huśtawki) oraz Zaborzu (zakup i montaż huśtawki i karuzeli).

Planowany koszt całkowity operacji wyniesie 12 300,00 PLN, z czego dofinansowanie UE stanowić będzie 7 000,00 PLN. Termin realizacji – 2012 rok.