Odnowa Centrum Wsi - Poręba Wielka

Poręba Wielka znalazły się wśród beneficjentów unijnego wsparcia na odnowę centrów wsi w Małopolsce ...

Poręba Wielka znalazła się wśród beneficjentów unijnego wsparcia na odnowę centrów wsi w Małopolsce. Zarząd Województwa Małopolskiego (ZWM) zaakceptował listę 249 podmiotów, gmin, instytucji kultury i organizacji pozarządowych z terenu województwa, które otrzymają dotacje na łączną w sumie ponad 85 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

Dzięki unijnemu wsparciu zostanie odremontowany Dom Ludowy w Porębie Wielkiej wraz z zagospodarowaniem elementów przestrzeni publicznej, w tym pobliskiego pomnika poległych. Szacowany koszt inwestycji sięga blisko 540 tys. zł. Z programu gmina może liczyć na unijne dofinansowanie do połowy kosztów zadania.

Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji określony został w umowie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego na październik 2012 r.

Zadanie realizowane jest na podstawie projektu wykonanego przez h.t.architekci Katarzyna Jarosz-Haponik, Arkadiusz Tabak Sp.j.