Przebudowa ul. Pławianka w Pławach - Etap I

Lokalizacja:

Pławy

Opis Inwestycji:

Gmina Oświęcim przystąpiła do przebudowy ul. Pławianka w Pławach. Zakres prac pierwszego etapu objął m.in. wykonanie nowych przepustów pod drogą wraz wykonaniem nowych warstw konstrukcyjnych drogi i wykonaniem barieroporęczy mostowych oraz wykonaniem umocnienia wlotów i wylotów przepustów,  wykonanie studni deszczowych, wykonanie konstrukcji peronu o nawierzchni z kostki brukowej,  wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego- śred. 4,5cm - wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego-4cm, odtworzenie rowów przydrożnych czy też  wykonanie barier energochłonnych w rejonie skrzyżowania z ul. Zaciszną.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o., 32-300 Olkusz, Aleja 1000-lecia 3. Wartość prac w pierwszym etapie wynosi 527 tys. PLN.

500 tys. zł na ten cel gmina Oświęcim pozyskała z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.