Miód z Grojca nie ma sobie równych

Tradycyjnie już w pierwsze majowe dni w znanej nie tylko w Grojcu pasiece Krzysztofa Zycha spotykają się okoliczni pszczelarze. Nie inaczej było w tym roku. Wśród zaproszonych gości była Wójt Gminy Oświęcim Małgorzata Grzywa.

W majówce wzięło udział ponad 70 osób. Wśród nich wspomniana na wstępie wójt Małgorzata Grzywa, a także starosta oświęcimski Józef Krawczyk, sołtys Grojca Krzysztof Wolak, Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego i Europejskiego Związku Pszczelarskiego(APISLAWIA) Tadeusz Sabat, ks. Marek Kręcioch z Kobiernic,  przedstawiciele kół z Zatora, Jawiszowic, Starej Wsi, Porąbki, Andrychowa i członkowie Koła Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej.

Spotkanie rozpoczęła modlitwa w intencji pszczelarzy i pszczół, które już rozpoczęły ciężką pracę. Deszczowa aura i przenikliwe zimno nie popsuły humorów uczestnikom majówki u p. Zycha. Wójt Małgorzata Grzywa podziękowała za zaproszenie, życząc pomyślności w pięknej pracy z pszczołami. Następnie przekazała na ręce prezesa Kotlarczyka i całego Pszczelarskiego Koła Gminnego kronikę ufundowaną przez Urząd Gminy za promowanie Gminy Oświęcim przez Krzysztofa Zycha.

Z kolei sołtys Grojca Krzysztof Wolak wręczył Krzysztofowi Zychowi pamiątkową statuetkę za promowanie sołectwa Grojec na terenie gminy, powiatu oświęcimskiego i całej Małopolski - wszak miód z pasieki Malwa pana Krzysztofa zdobył, już po raz drugi, tytuł  najlepszego w naszym województwie!