Inauguracja roku szkolnego 2024/2025 w Porębie Wielkiej

2 września oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Dzieci i młodzież z uśmiechem wrócili do szkolnych ławek, gotowi na nowe wyzwania i przygody, które niesie ze sobą kolejny rok edukacji.

Grono pedagogiczne powitało nową dyrektor Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera, panią Martę Brzeziecką, zapewniając o chęci współpracy i życząc sukcesów na nowym stanowisku. Swoje gratulacje złożył również wójt gminy Oświęcim, Mirosław Smolarek, który jednocześnie złożył życzenia wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom.

Następnie głos zabrała pani dyrektor, która swoją misje porównała do kapitana okrętu, który nie może istnieć bez swojej załogi i zapewniła zebranych o swojej gotowości stania u sterów i opiekowania się powierzoną „załogą”.

Po przemówieniu nadeszła pora na część artystyczną w wykonaniu uczniów, w której nie zapomniano o ważnej dacie, jaką był 1 września 1939 r. Po części artystycznej, halę sportową opuściły wszystkie dzieci, za wyjątkiem tegorocznych pierwszorocznych pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor.

Na uroczystościach obecni byli radni gminy Oświęcim, Aleksander Stachura i Tomasz Mydlarz oraz sołtys Poręby Wielkiej Maria Brombosz.

Życzymy wszystkim uczniom powodzenia w nauce, wytrwałości w dążeniu do celów oraz wielu sukcesów, które przyniosą im radość i dumę!