Zgłoszenia o wywrotach i złomach drzew

W związku z ostatnimi zdarzeniami spowodowanymi przez nawałnice, jeśli na nieruchomości doszło do przewrócenia lub złamania się drzew przypominamy, że właściciel nieruchomości powinien zgłosić wywroty i złomy do Urzędu Gminy.

Złomy to drzewa, których pień przewodni uległ złamaniu.

Wywroty to drzewa wywrócone z korzeniami wyniesionymi na powierzchni gruntu.

Zgłoszenia o wywrotach i złomach drzew można kierować na e-mail odpady@gminaoswiecim.pl, numer telefonu 33 844 95 52 lub złożyć w siedzibie urzędu.

W zgłoszeniu prosimy wskazać:

▪︎ dane osobowe zgłaszającego (posiadacza nieruchomości),

▪︎ liczbę, gatunek (jeśli jest znany) i lokalizację drzew.

Celem sprawnego załatwienia sprawy prosimy o dołączenie do zgłoszenia zdjęć przedstawiających stan uszkodzeń.

Po rozpatrzeniu sprawy otrzymają Państwo protokół uprawniający do uprzątnięcia terenu.

🚒 Jeżeli sytuacja wymaga natychmiastowej reakcji w celu bezpośredniej ochrony życia czy mienia prosimy kontaktować się z odpowiednimi służbami ratunkowymi, np. straż pożarna.