III edycja Biegaj z Gminą Oświęcim za nami

Wczoraj na boisku sportowym LKS Poręba spotkali się miłośnicy biegania na III edycji Biegaj z Gminą Oświęcim. Cel wydarzenia był szczytny - zebrane środki w kwocie 7031,50 zł. zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację NadiI Paradeckiej - podopiecznej Stowarzyszenia Pozytywni.

Zmagania sportowe rozpoczęli najmłodsi uczestnicy w trzech kategoriach wiekowych, następnie na ulicach Poręby Wielkiej pojawili się biegacze, pokonując dystans 5 km w biegu OPEN. W tej części uczestniczyło 116 kobiet i mężczyzn.

Biegi zakończyła młodzież w trzech kategoriach wiekowych, a wisienką na torcie była wspólna zabawa podczas Biegu rodzinnego.

Na zakończenie wydarzenia zwycięzcy otrzymali medale, puchary i nagrody, które wręczyli wójt gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim Jadwiga Szczerbowska i sołtys Poręby Wielkiej Maria Brombosz. Nowością tej edycji była klasyfikacja służb mundurowych w biegu OPEN. Specjalne, dedykowane puchary wręczył Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu Robert Chowaniec. Ponadto uhonorowani zostali najlepsi mieszkańcy i mieszkanki gminy Oświęcim, najstarszy uczestnik oraz najmłodszy, dla którego nagrodę ufundowała Sołtys z Radą Sołecką Poręby Wielkiej.

Na uczestników czekało wiele atrakcji: stoisko gastronomiczne, atrakcje dla dzieci i młodzieży, stoisko z kawą i lodami, stoisko OSP Poręba Wielka i Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz dmuchaniec. Wydarzenie w Porębie Wielkiej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i pojawiają się na nim mieszkańcy naszej gminy, ale i również z innych miast, gmin, a nawet województw.

Organizatorami byli: Gmina Oświęcim, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Sport Events Team oraz LKS Poręba. Współorganizatorami: Stowarzyszenie Pozytywni, Sołtys i Rada Sołecka Poręby Wielkiej oraz OSP Poręba Wielka.

Podziękowania kierujemy do druhów z OSP Poręba Wielka i OSP Włosienica za zabezpieczenie tarsy biegu OPEN.

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom! Wyniki wszystkich biegów: https://zapisy.personalbest.pl/biegaj-z-gmina-oswiecim-2024-cc12093