Spotkania dla mieszkańców

W najbliższych dniach odbędą się dodatkowe spotkania informacyjne dla mieszkańców naszej gminy, prowadzone przez operatora programu Czyste Powietrze. Zapraszamy do sprawdzenia szczegółów.

Przypominamy, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił w województwie małopolskim projekt pilotażowy dotyczący udziału Operatorów przy ubieganiu się o dofinansowanie dotacji z Programu „Czyste Powietrze”.Operator to podmiot realizujący program niezależnie od gminy, która prowadzi Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu Czyste Powietrze.Operatorzy zachęcają do skorzystania z programu, bezpłatnie pomagają w określeniu zakresu rzeczowego prac remontowych niezbędnych do realizacji w ich domu, wspomagają mieszkańców w pozyskaniu środków na wymianę kopciuchów i termomodernizację oraz pomagają w przeprowadzeniu i rozliczeniu zrealizowanych zadań.W najbliższych dniach odbędą się dodatkowe spotkania informacyjne dla Mieszkańców Gminy Oświęcim według harmonogramu:

  • 25 czerwca 2024 (wtorek) Dom Ludowy w Porębie Wielkiej, o godzinie 18:00;
  • 26 czerwca 2024 (środa)  Świetlica w Zaborzu, o godzinie 18:00;
  • 27 czerwca 2024 (czwartek)  remiza OSP w Brzezince, o godzinie 18:00;
  • 28 czerwca 2024 (piątek) "Sołtysówka" w Domu Ludowym w Grojcu, o godzinie 18:00;
  • 2 lipca 2024 (wtorek) Dom Ludowy w Babicach o godzinie 18:00.
Na spotkaniach będzie można dowiedzieć się w jaki sposób skorzystać z programu Czyste Powietrze, jakie są kwoty dotacji oraz w jaki sposób można otrzymać dofinansowanie na wymianę okien, drzwi, bramy garażowej, ocieplenie budynku, wymianę „kopciucha” na nowe ekologiczne źródło ogrzewania.Operatora można poznać po oficjalnym identyfikatorze i pełnomocnictwie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zweryfikować w Urzędzie Gminy Oświęcim oraz na stronie https://www.gov.pl/web/nfosigw/operatorzyNa terenie gminy pracuje obecnie operator Pan Michał Wtorek tel: 666 950 057.

Jedynym uprawnionym wykonawcą programu w Gminie Oświęcim jest firma EnergiaPlus Sp. z o.o. dlatego prosimy o dociekliwość i ostrożność.


 

Tagi