Święto Miodu

To wydarzenie stało się już stałym punktem w gminnym kalendarzu imprez. Wczoraj w Harmężach odbyła się druga edycja Święta Miodu.

Wójt Mirosław Smolarek przywitał przybyłych gości, wśród których byli między innymi zastępca wójta Halina Musiał, radna Daria Tyran, sołtys Harmęż Adam Zieliński, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Jadwiga Szczerbowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Bartłomiej Karolus i komendant Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Tomasz Tyran.

Uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej przedstawili program artystyczny, które wypełniły wiersze o pszczołach, ulach i miodzie przeplatane piosenkami i tańcami. Następnie prezes Koła Pszczelarzy w Oświęcimiu Bogusław Raj zaprosił uczestników Święta Miodu na miodobranie. Każdy chętny miał też okazję przekonać się, na czym polega wirowanie miodu. Natomiast wójt Mirosław Smolarek częstował mieszkańców pszczelim woskiem.

Święto Miodu obfitowało w atrakcje dla najmłodszych. Było też miejscem zakończenia rajdu Rowerowego „Poznajemy Gminę” – wśród uczestników tej rekreacyjnej imprezy zostały rozlosowane nagrody i pamiątki.