Krok w stronę modernizacji ul. Oświęcimskiej w Dworach Drugich

Dziś w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu podpisana została umowa na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej w zakresie modernizacji drogi powiatowej nr 1895K ul. Nadwiślańska w Oświęcimiu i ul. Oświęcimskiej w Dworach Drugich.

Podpisy pod umową złożyli wicestarosta Teresa Jankowska i etatowy członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak. Obecni byli również Mirosław Smolarek - Wójt Gminy Oświęcim oraz prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Sporządzenie dokumentacji otworzy drogę do modernizacji powiatowego traktu na odcinku od granicy z ul. Zwycięstwa w Oświęcimiu do granicy z Gmina Przeciszów, z wyłączeniem fragmentu drogi na terenie Dworów Drugich, gdzie mają powstać wały przeciwpowodziowe.

Wykonawcą dokumentacji projektowo-kosztorysowej jest firma Planprof Michał Kubiński z Sierakowic (woj. śląskie). Na jej sporządzenie podmiot ma czas do końca tego roku. Koszt 400 tys. zł.

Źródło i fotografie: Rafał Lorek (Powiat Oświęcimski)