Inwestycje dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy

Mamy dobrą wiadomość dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy! Dzisiaj rozpoczęły się prace w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa placu zabaw w miejscowości Poręba Wielka.

W dzisiejszym przekazaniu placu budowy udział wzięli wójt gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, przewodnicząca Rady Gminy Oświęcim Bernardyna Bryzek, sołtys Poręby Wielkiej Maria Brombosz, przedstawiciel firmy PRO-MB Michał Bil oraz zarząd LKS Poręba- prezes Krzysztof Ryś oraz wiceprezesi Bartłomiej Krawczyk i Weronika Sporysz.

Cieszymy się, że zostanie wybudowany nowy plac zabaw w Porębie Wielkiej na terenie obiektu sportowego LKS Poręba oraz zmodernizowane zostaną pozostałe, wymienione place zabaw. Dzięki temu nasi najmłodsi mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnych urządzeń, spędzając czas na świeżym powietrzu.

Zadanie to jest częścią inwestycji pn. Utworzenie placu zabaw w miejscowości Poręba Wielka oraz modernizacja placów zabaw w miejscowościach Brzezinka, Dwory Drugie, Rajsko i Włosienica w gminie Oświęcim- współfinansowanej ze środków unijnych.

Cała inwestycja obejmuje 5 zadań:
- Budowa placu zabaw w miejscowości Poręba Wielka (wyposażenie placu zabaw)- 216 554,87 zł;
- Modernizacja placu zabaw w Rajsku (wyposażenie placu zabaw)- 46 838,40 zł;
- Modernizacja placu zabaw w Dworach Drugich- (wyposażenie placu zabaw)- 38 553,94 zł;
- Modernizacja placu zabaw w Brzezince- (wyposażenie placu zabaw)- 35 907,41 zł;
- Modernizacja placu zabaw we Włosienicy- (wyposażenie placu zabaw)- 33 299,42 zł.

Prace na placu zabaw w Rajsku zostały już ukończone, a na pozostałych placach tj. w Brzezince, Włosienicy oraz Dworach drugich rozpoczną się w najbliższym czasie. Termin zakończenia prac mija 9 kwietnia br.