KARTA PSZOK dla mieszkańców Gminy Oświęcim

W celu ułatwienia korzystania z PSZOK, jego prowadzący, tj. Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. przekaże mieszkańcom Gminy Oświęcim bezpłatnie Karty PSZOK. Karty będą wydawane podczas pierwszego przekazania odpadów bezpośrednio w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego przy ul. Bema 12A w Oświęcimiu.

Karta PSZOK dla mieszkańców Gminy Oświęcim to plastikowa karta wyposażona w nośnik informacji w postaci unikalnego kodu, który przeznaczony jest do automatycznego odczytu i identyfikacji danej posesji w systemie, w związku z czym mieszkaniec nie musi legitymować się innymi dokumentami.

Karta nie zawiera danych osobowych, a sam kod powiązany jest tylko i wyłącznie w systemie prowadzącego PSZOK. Pracownik po odczytaniu karty na tablecie, otrzymuje informacje w zakresie:

•             adresu posesji;

•             faktu zadeklarowania przydomowego kompostownika;

•             ilości oddanych odpadów do PSZOK w roku kalendarzowym i wykorzystaniu przysługujących limitów.

Karta PSZOK jest wydawana bezpłatnie, na wniosek mieszkańca. W przypadku konieczności wydania duplikatu karty, prowadzący PSZOK może naliczyć dodatkową opłatę.