Obchody Święta Górników w Rajsku

W poniedziałek 4 grudnia w Rajsku obchodzono Święto Górnika, które rozpoczęło się w kościele parafialnym Przenajświętszej Trójcy Świętej w Rajsku. Uroczystą mszę barbórkową odprawiał ksiądz proboszcz Lech Kalinowski.

Jak co roku po nabożeństwie Bractwo Świętej Barbary zaprosiło uczestników wydarzenia na wspólne spotkanie barbórkowe przy kawie i słodkościach.

W spotkaniu uczestniczyli górnicy oraz ich rodziny i znajomi. Na zakończenie spotkania zwiedzona została izba pamięci górniczej. W drugiej części obchodów brać górnicza spotkała się przy tradycyjnym golonku.

Święto to nie odbyło by się bez wsparcia wójta gminy Oświęcim Mirosława Smolarka oraz starosty powiatu oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego, za co Bractwo serdecznie dziękuje.