Biesiada Patriotyczna

Biesiada Patriotyczna jest już stałym punktem obchodów Święta Niepodległości. Miłośnicy wspólnego śpiewania bawili się 10 listopada w Domu Ludowym Grojcu.

Wieczór rozpoczął się "Mazurkiem Dąbrowskiego". Następnie odśpiewano "Marsz Pierwszej Brygady". Biesiadników wspierał i inspirował chór Canticum Canticorum z Libiąża. Przewodnim motywem tegorocznej Biesiady Patriotycznej były harcerskie piosenki i zwyczaje. Zabrzmiały dawno nie słyszane, ale znane wszystkim „Płonie ognisko w lesie”, „Czerwona róża, biały kwiat”, „Gdzie strumyk płynie z wolna”, czy „Jak dobrze nam zdobywać góry”.

 

W piątkowy wieczór nie zabrakło jednak tradycyjnych melodii taki jak „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”, „Jak to na wojence ładnie” i „Jak długo na Wawelu”. Kilka dni wcześniej został rozstrzygnięty Konkurs Pieśni Patriotycznej. Laureaci „dorosłej” kategorii odebrali z rąk wójta Mirosława Smolarka nagrody i zaprezentowali zwycięskie utwory.

 

Harcerska konwencja dała pretekst do konkursów. Rywalizacja zaczęła się od stworzenia totemu. Druhny i druhowie mieli też okazję, żeby zdobyć sprawności majsterkowicza, krawcowej, kucharza, medyka i muzyka. Niespodzianką był prawdziwie cyrkowy występ fakira, który zademonstrował ogniste sztuczki i odporność na ostre przedmioty. Kiedy zabawa z wodzirejem dobiegła końca, na parkiet ruszyły pary złaknione nie tylko wspólnego śpiewania ale też tańca.

 

Autorką fotografii z Biesiady Patriotycznej jest Marta Klisiak.

Tagi

GALERIA