Miejskie uroczystości 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowano podczas miejskich uroczystości w Oświęcimiu. Obchody rozpoczęły się od pochodu, któremu przewodniczyła duża biało-czerwona flaga niesiona przez dzieci.

Po odśpiewaniu hymnu przez zgromadzonych na Placu Tadeusza Kościuszki nastąpiło złożenie kwiatów przez delegacje na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

W wydarzeniu udział wzięli posłowie na sejm, przedstawiciele władz samorządowych, jednostek miejskich i powiatowych, związków zawodowych, stowarzyszeń i organizacji oraz mieszkańcy całego powiatu oświęcimskiego.

Gminę Oświęcim reprezentowali wójt Mirosław Smolarek, sekretarz Robert Dziuba oraz radni Jacek Mydlarz, Sławomir Domżał, Andrzej Ryszka, Adam Gonszcz, Maciej Majerski, Krzysztof Harmata, a także sołtys Anna Sporysz.