Gdzie i kiedy segregować olej jadalny?

Gdzie i kiedy segregować zużyte oleje jadalne, aby zajęło to jak najmniej czasu? Sprawdź, jakie to łatwe!

Znalezienie najbliższego miejsca, w którym znajdują się pojemniki do segregacji zużytego oleju jadalnego jest łatwe. Wystarczy spojrzeć na interaktywną mapę pojemników na stronie www.segregujolej.pl. Gdy znajdziesz miejsce w pobliżu swojego domu, możesz rozpocząć nawigację do wybranego kosza, na przykład w telefonie komórkowym.

 

Zużyty olej jadalny przelej do butelki PET. Pamiętaj jednak, żeby do pojemnika do segregacji zużytego oleju, wrzucić całkowicie napełnioną butelkę. Jeśli obawiasz się, że napełnienie dużej butelki zajmie ci sporo czasu, wybierz mniejszą, nawet półlitrową.

 

Olej dobrze wlewa się do butelki z szeroką szyjką, na przykład takiej po mleku. Ważne jest jednak, aby butelka była plastikowa – nigdy nie używaj szkła, które może pęknąć po wrzuceniu do pojemnika.

 

Jeśli pojemnik do segregacji oleju nie znajduje się blisko Twojego domu, najlepiej dotarcie do niego połącz z inną czynnością. Oszczędzając czas, zużyty olej możesz zabrać ze sobą na spacer z psem, w drodze do pracy, szkoły lub na zakupy i wyrzucić do dedykowanego pojemnika.

 

 

Tagi