Uczczono 78. rocznicę zakończenia II wojny światowej

Dziś obchodzimy 78. rocznicę zakończenia II wojny światowej, Narodowy Dzień Zwycięstwa. W godzinach porannych w Porębie Wielkiej odbyły się gminne uroczystości.

Przedstawiciele władz samorządowych – z wójtem Mirosławem Smolarkiem i przewodniczącą Rady Gminy Bernardyną Bryzek na czele złożyli kwiaty przy Pomniku Poległym i Pomordowanym podczas wojen światowych.

Pamięć ofiar II wojny światowej uczcili również dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, przedstawiciele miejscowej Rady Sołeckiej, Ludowego Klubu Sportowego, Szkoły i Przedszkola Samorządowego, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Krótki montaż muzyczno - słowny zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej.

Z kolei w południe na Placu Tadeusza Kościuszki w Oświęcimiu miały miejsce miejskie obchody, w których udział również wzięli przedstawiciele Gminy Oświęcim, składając wiązanki kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Nigdy więcej wojny!