Święto Konstytucji

Miejskie uroczystości z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja miały miejsce w centrum Oświęcimia. Uczestniczyli w nich samorządowcy gminy Oświęcim z wójtem Mirosławem Smolarkiem.

Obchody rozpoczęły się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych prowadzonym przez Chór Auxilium w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Po mszy celebrowanej w tejże świątyni mieszkańcy, przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń oraz samorządowcy udali się na Rynek, a później w kierunku placu Kościuszki.

 

 

Reprezentanci lokalnych i państwowych władz złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości przy ulicy Dąbrowskiego.

 

Główne uroczystości odbyły się przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Przy dźwiękach Hymnu Narodowego wciągnięto na maszt biało-czerwoną flagę, a następnie prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut przypomniał okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jej znaczenie dla polskiej historii i państwowości.

 

Kwiaty na płycie pomnika na placu Kościuszki złożyli przedstawiciele władz samorządowych i państwowych, organizacji politycznich i pozarządowych, służb mundurowych, placówek oświatowych i muzeów.

 

 

Gminę Oświęcim reprezentowali (na zdjęciu od lewej): prezes koła sołtysów Anna Sporysz, przewodnicząca Rady Gminy Bernardyna Bryzek, wójt Mirosław Smolarek, radny Paweł Jezierski i sekretarz gminy Oświęcim Robert Dziuba.

Tagi

GALERIA