Dzień Strażaka

Kolumna strażackich wozów z włączonymi syrenami i kogutami objeżdża 2 maja remizy jednostek zrzeszonych w Oddziale Miejsko-Gminnym Związku OSP RP.

Członkowie ochotniczych straży pożarnych zaczęli świętowanie apelem na placu przy remizie w Stawach Monowskich. Biało-czerwona flaga została wciągnięta na masz przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego. Wśród przemawiających i składających życzenia mundurowych byli wójt Mirosław Smolarek i jego zastępca Halina Musiał.

Komendant gminny OSP Tomasz Tyran zwrócił uwagę, że strażacy nie pozostawili mieszkańców bez opieki. Na objazd świątecznym korowodem wyruszyła tylko część druhen i druhów. Pozostali zachowali  dyspozycyjność, aby w razie potrzeby można było ich wezwać do działań.

Ze Stawów Monowskich konwój podąża następującą trasą: Dwory Drugie – Polanka Wielka – Włosienica – Poręba  Wielka – Grojec – Oświęcim – Broszkowice – Brzezinka – Harmęże – Rajsko. Druhny i druhowie zamierzają też na trasie odwiedzić strażnice firmy Synthos i Państwowej Straży Pożarnej.