"Przedszkolak Przyjacielem Zielonej Planety"

Przedszkole we Włosienicy przygotowało Gminny Konkurs Ekologiczny "Przedszkolak Przyjacielem Zielonej Planety". W 15 edycji tej imprezy wzięły udział reprezentacje dziewięciu placówek działających w gminie Oświęcim.

Konkursowe zadania uczyły, jak dbać o przyrodę i czyste środowisko naturalne. Dotyczyły tak trudnych zagadnień jak odnawiane źródła energii czy segregowanie śmieci. Specjalna konkurencja polegała na prawidłowym zasadzeniu rośliny. Dzieci, mimo że stanęły przed nie lada wyzwaniem, podołały mu z uśmiechem na buziach, umilając sobie turniejowe zmagania piosenką o tym, że "Ziemia to wyspa zielona".

 

Wszystkie przedszkolaki, które wzięły udział w Konkursie, zajęły w nim zwycięskie miejsca i otrzymały w nagrodę dyplomy i upominki. Dodatkową atrakcją tego przedpołudnia we Włosienicy było zasadzenie drzewka. O tym, jak obchodzić się z sadzonką brzozy opowiedział dzieciom najprawdziwszy leśnik, któremu fachową pomoc zapewniła zastępca wójta Halina Musiał.

 

W remizie OSP Włosienica 26 kwietnia gościli również przewodnicząca Rady Gminy Bernardyna Bryzek, sołtys Włosienicy Władysław Zaliński, dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Agata Michalska i Beata Obstarczyk z firmy Eko-Kombid, zajmującej się m.in. zagospodarowaniem odpadów. Wójt Gminy Oświęcim objął patronatem Gminny Konkurs Ekologiczny "Przedszkolak Przyjacielem Zielonej Planety".

Tagi

GALERIA