Konkurs dla uczniów klas 7-8

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To coroczne święto, mające na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadamianie jak ważne jest dbanie o stan naszej planety. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów i uczennice klas 7-8 szkół podstawowych do udziału w konkursie „Twoja decyzja ma znaczenie”.

Cel konkursu

Celem konkursu jest propagowanie postaw ekologicznych, zwłaszcza w zakresie ochrony powietrza, poszerzanie wiedzy na temat ochrony środowiska i klimatu, szerzenie ekologicznego trybu życia, a także podkreślenie wpływu podjętych działań na ograniczenie zanieczyszczenia powietrza.

Zadanie konkursowe

Zadaniem konkursowym jest napisanie artykuły prasowego, poruszającego tematykę dbania o stan powietrza oraz wpływu decyzji indywidualnych osób na jakość powietrza. Wybrane prace mogą zostać zostaną wykorzystane w materiałach informacyjnych promujących zachowania ekologiczne.

Uczestnicy

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie i uczennice klas 7-8 szkół podstawowych uczęszczający do szkół na terenie gminy Oświęcim oraz zamieszkujący na terenie gminy Oświęcim.

Składanie prac

Termin składania prac trwa od 24 kwietnia do 19 maja 2023 r. Prace należy dostarczyć w formie fizycznej (wydrukowana lub napisana) do pokoju nr 27 w Urzędzie Gminy Oświęcim oraz przesłać w wersji edytowalnej (tekst) na adres e-mail: powietrze@gminaoswiecim.pl.

Pracę należy podpisać imieniem i nazwiskiem na odwrocie każdej strony pracy. Na końcu pracy należy umieścić podpis uczestnika.

Wraz z pracą należy dostarczyć oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego uczestnika konkursu – do pobrania [TUTAJ].

Warunki wykonania prac

Praca powinna być wykonana przez uczestnika samodzielnie, co oznacza samodzielne opracowanie intelektualne. W przypadku niemożności fizycznego napisania pracy przez uczestnika konkursu, dopuszczalne jest podyktowanie przez niego treści innej osobie piszącej.

Artykuł powinien mieścić się maksymalnie na dwóch kartkach formatu A4. W przypadku wykonania pracy na dwóch kartkach, powinna zostać ona wykonana jednostronnie.

Jeden uczestnik może złożyć jedną pracę konkursową.

Kryteria wyboru prac

Prace oceniane będą według zgodności z tematem konkursu, pomysłowości przedstawienia tematu oraz jakości i stylu wykonania.

Nagrody przewidziane przez organizatora:

I miejsce: słuchawki nauszne JBL

II miejsce: zestaw do gry w boule

III miejsce: piłka do gry w siatkówkę „Molten”

Regulamin konkursu dostępny jest [TUTAJ].

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Urzędu Gminy Oświęcim – mailowo: powietrze@gminaoswiecim.pl, telefonicznie: 33/844-95-27 lub w siedzibie Urzędu Gminy Oświęcim (pokój nr 27).

Organizatorem konkursów jest Wójt Gminy Oświęcim. Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Wymiana niskosprawnych źródeł grzewczych w gospodarstwach domowych zlokalizowanych na terenie gminy Oświęcim  - paliwa gazowe” w ramach Poddziałania 4.4.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.