Spotkanie informacyjne – zaproszenie

Planujesz wymianę ogrzewania? Chcesz ocieplić budynek? Zastanawiasz się w jaki sposób uzyskać dotację? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 28 marca br. o godzinie 14:00 na sali im. Elizy Góry w Urzędzie Gminy Oświęcim (ostatnie piętro).

Podczas spotkania przedstawione zostaną warunki programów wspierających modernizację budynku:

 

  • ogólnopolski program „Czyste Powietrze”,
  • program dotacji do wymiany ogrzewania ze środków gminnych,
  • program dotacji do wymiany ogrzewania na gazowe ze środków unijnych,
  • program dofinansowania realizowany przez PGNiG.

 

Na spotkaniu przedstawione zostaną m.in. założenia programów, sposób składania wniosku, warunki rozliczenia dotacji. Poruszymy kwestię obowiązujących przepisów, w tym dotyczących możliwości połączenia dotacji z ulgą termomodernizacyjną. Postaramy się rozwiać Państwa wątpliwości i doradzić, z którego programu najlepiej skorzystać w Państwa indywidualnym przypadku.

 

Dlaczego warto przyjść na spotkanie?

 

Czyste Powietrze – 3 stycznia tego roku weszła w życie nowa wersja programu „Czyste Powietrze”. Wprowadzone zmiany pozwalają na uzyskanie wyższej dotacji (do 135 tys. zł) na wymianę ogrzewania, termomodernizację domu oraz montaż paneli fotowoltaicznych. Ponadto podwyższone zostały progi dochodowe, pojawiła się możliwość złożenia kolejnego wniosku o dofinansowanie przez osoby, które już skorzystały z programu oraz zostały zwiększone dofinansowania do działań poprawiających efektywność energetyczną budynku. Przybliżymy uczestnikom nowe warunki uzyskania dotacji i sposób w jaki można złożyć wniosek.

 

Dotacje z gminy – od 3 kwietnia można będzie składać wnioski do corocznego gminnego programu dotacji. W tym roku zmienił się wygląd wniosku, ponadto wprowadzone zostały nowe warianty dofinansowania. Wniosek można składać elektronicznie, przedstawimy tą możliwość.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Organizatorem spotkania jest gmina Oświęcim.

 

Więcej informacji na temat spotkania można uzyskać kontaktując się z pracownikami Urzędu Gminy Oświęcim, w siedzibie Urzędu, telefonicznie pod numerem 33/844-95-27 lub mailowo: powietrze@gminaoswiecim.pl.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Tagi