OSP Poręba Wielka coraz bliżej zakupu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego

Dzisiaj w jednostce OSP Przeciszów odbyło się wręczenie promes rządowych na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP z terenu powiatu oświęcimskiego. Wśród trzech wytypowanych jednostek znaleźli się strażacy z OSP Poręba Wielka.

Promesy na zakup samochodów wręczone zostały przez posła na sejm RP Rafała Bochenka. W imieniu strażaków z gminy Oświęcim odebrali je: przewodnicząca rady gminy Bernardyna Bryzek, naczelnik OSP Poręba Wielka Krzysztof Gaweł oraz gminny komendant OSP Tomasz Tyran.

Strażacy z Poręby wielkiej starają się o zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, którego koszt wynosi około 1 miliona złotych.

Otrzymane dzisiaj dofinansowanie będzie stanowiło element montażu finansowego, przygotowywanego na potrzeby zakupu samochodu. Na ten moment nie jest jeszcze znana kwota promesy.