Koncert kolędowo-noworoczny

Wielka Orkiestra Młodych Muzyków pod batutą Przemysława Drabczyka zagrała 22 stycznia w grojeckim Domu Ludowym. W programie znalazły się kolędy, świąteczne piosenki i standardy muzyki popularnej.

W świątecznej części koncertu z Orkiestrą wystąpiła Zuzanna Bratek. Solistka znana z zespołu Porębianie zaśpiewała kolędy "Anioł pasterzom mówił" i "Dzisiaj w Betlejem", a także "Gore gwiazda" wzbogaconą rytmami latino i bożonarodzeniowe "Feliz Navidad". Wprowadzeniem do rozrywkowej części występu była znana melodia "Merry Christmas everyone".

 

Następnie Orkiestra zaprezentowała marsze, klasyczne i nostalgiczne uwertury, najpiękniejsze walce Straussa oraz znany i lubiany "Marsz Radeckiego". Utwory zostały dobrane w taki sposób, żeby swoje możliwości mogli przestawić kolejno instrumentaliści różnych sekcji: perkusiści, trębacze, saksofonista i puzoniści.

 

Za występ muzykom i solistce podziękował wójt Mirosław Smolarek, deklarując wsparcie przy organizacji jubileuszowych występów – Wielka Orkiestra Młodych Muzyków będzie w tym roku świętować 10-lecie. Kolejny występ, tym razem koncert karnawałowy, zespołu działającego przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim już 11 lutego w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Tagi

GALERIA