Sprzedaż węgla dla mieszkańców gminy Oświęcim

Od 12 grudnia 2022 r. rozpoczyna się sprzedaż węgla dla mieszkańców gminy Oświęcim, których wniosek o zakup paliwa stałego został pozytywnie zweryfikowany.

Gmina Oświęcim podpisała umowę z Tauron Wydobycie S.A i ma zapewnione dostawy surowca z Zakładu Górniczego Janina.

Na terenie gminy usługę składowania i wydawania węgla świadczy skład opałowy:

Krzysztof Kołodziej MOMBISZ, z siedzibą: Oświęcim 32-600, ul. Fabryczna 3 A.

Od 12 grudnia 2022 r. rozpoczyna się dystrybucja paliwa stałego dla mieszkańców gminy Oświęcim, których wniosek o zakup paliwa stałego został pozytywnie zweryfikowany.

Informację o pozytywnie zweryfikowanym wniosku urząd przekazuje wnioskodawcy telefonicznie lub wiadomością e-mail.

Wnioskodawca po otrzymaniu wiadomości wpłaca należną kwotę za zakup węgla na poniższy numer rachunku bankowego Urzędu Gminy Oświęcim:

Dane do wpłaty: Urząd Gminy Oświęcim, ul. Zamkowa 12, 32-600 Oświęcim,

nr rachunku: 35 8110 1023 2003 0310 7884 0012

tytuł przelewu: asortyment i ilość, imię i nazwisko oraz adres wnioskodawcy

(Przykład: węgiel orzech – 1,5 tony, Jan Kowalski, 32-600 Babice, ul. Zamkowa 12)

Koszt 1 tony węgla wynosi 1850 zł brutto (niezależnie od sortymentu).

Po zaksięgowaniu należności Urząd Gminy Oświęcim wystawi imienną fakturę, oraz powiadomi skład opałowy o możliwości wydania węgla.

Wnioskodawca zostanie poinformowany o terminie odbioru węgla przez skład opałowy.

Wnioskodawca może odebrać opał samodzielnie (własnym środkiem transportu), bądź na warunkach uzgodnionych z przedstawicielem składu opałowego.

Realizacja wniosków mieszkańców jest uzależniona od ilości paliwa stałego przyznanego Gminie przez Zakład Górniczy.

Węgiel będzie wydawany wg kolejności złożenia wniosku.

Więcej informacji można uzyskać w godzinach pracy urzędu pod numerami telefonów:

33 844 95 11

33 844 95 71