III miejsce gminy Oświęcim w Konkursie GUS

W Konkursie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego 2021, w rywalizacji samorządów województwa małopolskiego gmina Oświęcim zajęła III miejsce.

Jak zauważył w internetowym wpisie krakowski Urząd Statystyczny, "Wójt pomagał nam także w promocji Spisu Powszechnego biorąc udział w akcji na platformie FB". Z kolei wójt Smolarek podkreślił, że "do wyniku przyczyniły się wysiłki pracowników naszego urzędu, którzy nie oszczędzali się, pomagając Mieszkańcom gminy się spisać".

Nagrodę – osiem laptopów – wójt Mirosław Smolarek odebrał z rąk dyrektora Urzędu Statystycznego w Krakowie Agnieszki Szlubowskiej 10 czerwca.

fot. Urząd Statystyczny w Krakowie

Zadaniem konkursowym było zachęcenie przez gminy jak największej liczby zobowiązanych na jej terenie osób fizycznych do dokonywania samospisu internetowego prowadzonego za pośrednictwem interaktywnej aplikacji. Celem Konkursu było także propagowanie Spisu Powszwechnego zwiększanie świadomości obywateli o obowiązku spisowym oraz aktywizowanie społeczności lokalnych.

Wyniki Konkursu w województwie małopolskim:
Nagroda główna, Miejsce 1 Kraków miasto, powiat miasto Kraków
Miejsce 2 gmina wiejska Zielonki, powiat krakowski