Oświęcimski Strategiczny Program Rządowy – tegoroczne dotacje

30 maja w Krakowie zostały zawarte umowy dotyczące finansowania w bieżącym roku inwestycji w Brzezince. Zakończenie tych przedsięwzięć zaplanowano na lata 2023-2024.

W imieniu gminy Oświęcim umowy z wojewodą Łukaszem Kmitą podpisali wójt Mirosław Smolarek i skarbnik Jacek Soboń. Nasz samorząd otrzyma w tym roku dotację z budżetu państwa w wysokości 4,4 mln zł. Zasili ona dwie inwestycje: rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Brzezince (lata 2022-2023) oraz kolejny etap prac nad utworzeniem zespołu szkolno-przedszkolnego w tym samym sołectwie (rozpoczęte w zeszłym roku prace potrwają do 2024 roku).

 

W bieżącym i przyszłym roku przebudowana i zmodernizowana zostanie też ulica Ofiar Faszyzmu oraz "powiatowe" odcinki ulic Niwy i Sportowej w Brzezince. To zadanie zrealizuje Starostwo Powiatowe. W jego imieniu dokumenty podpisali wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini zarządu Teresa Jankowska.

 

– Cieszę się, że ten program od 25 lat funkcjonuje – powiedział wójt Mirosław Smolarek po dopełnieniu formalności. – Bez względu na to jakie były rządy, ten program był uznawany przez wszystkich za ważny i bardzo potrzebny. Mam nadzieję, że OSPR będzie trwał jeszcze przez wiele lat i będzie pomagał ziemi oświęcimskiej, gminie Oświęcim, powiatowi oświęcimskiemu rozwijać się i nie zaburzać funkcjonowania mieszkańców i obecności zwiedzających Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.

 

Oświęcimski Strategiczny Program Rządowy jest realizowany od 1997 r. Obecny, szósty etap został rozpisany na lata 2021-2025.

 

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

 

Tagi