Poznajemy Małopolskę Zachodnią – Gmina Osiek

Gmina Osiek składa się z dwóch sołectw: Osieka i Głębowic.

Osiek jest siedzibą gminy i ma bogato rozbudowaną infrastrukturę oraz bazę rekreacyjno-sportową. https://osiek.pl/  

 

Do rozpoznawalnych zabytków gminy należy stary, drewniany kościół pw. św. Andrzeja Apostoła. Wybudowany w stylu późnogotyckim, stanowi jeden z najcenniejszych drewnianych zabytków sakralnych na pograniczu śląsko-małopolskim.

 

Kolejnym cennym zabytkiem jest drewniany kościół Matki Bożej Szkaplerznej w  Głębowicach. We wnętrzu kościoła znajduje się m.in.: późnorenesansowy ołtarz główny, kamienna barokowa chrzcielnica oraz zewnętrzne i wewnętrzne tablice epitafijne.

 

Współczesnych atrakcji w naszej gminie jest wiele, to np. Molo Resort - połączenie designu i fantastycznej architektury wkomponowanej w malowniczy krajobraz zalewu Beskidzkiego. https://moloresort.pl/  

 

Ośrodek Rekreacji i Sportu posiada wspaniała infrastrukturę pozwalającą na aktywne spędzenie wolnego czasu, tak również plac zabaw ”Dolina Małych Karpików 2” ,który wspaniale wpisuję się w krajobraz malowniczych Głębowic.

 

Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej tutaj https://oswiecim.pl/wp-content/uploads/2022/04/potencjal-turystyczny-malopolski-zachodniej-2021.pdf  – plik.PDF

Niniejszy materiał informacyjny opublikowany został w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią”

Tagi

GALERIA