Owocne spotkanie nt. dotacji udzielanych za pośrednictwem gminy Oświęcim

22 marca 2022 roku w Grojcu odbyło się spotkanie informacyjne, na którym ponad 20 uczestników uzyskało kompletne informacje na temat możliwości dofinansowania do prywatnych inwestycji w zakresie wymiany przestarzałych kotłów węglowych oraz termomodernizacji budynków mieszkalnych.

Głównym celem spotkania było przedstawienie warunków skorzystania z Programu Priorytetowego Czyste Powietrze z uwzględnieniem zmian, które nastąpiły na początku tego roku, a razem z nimi jeszcze wyższe korzyści możliwe do uzyskania na zadania dotyczące źródeł ogrzewania i termomodernizacji budynków.

Omówione zostały ponadto zasady ubiegania się o dotacje ze środków gminy Oświęcim, dla uzyskania których nabór wniosków rozpoczyna się już niebawem – 01.04.2022 r.

Dzięki zaproszonej Fundacji DomEnergia zaprezentowane zostały także dodatkowe możliwości finasowania, które oferują obecnie Tauron Sp. z o.o. czy PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. Przedstawiciel Fundacji omówił także specyfikę systemów ogrzewania opartych na kotle gazowym oraz pompie ciepła.

Na spotkaniu była ponadto możliwość złożenia tzw. deklaracji CEEB dotyczącej posiadanych w budynkach źródłach ogrzewania, co jest obowiązkiem właścicieli nieruchomości najdalej do 30.06.2022 r. lub (dla nowych obiektów i urządzeń) do 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła.

Organizatorem spotkania był Urząd Gminy Oświęcim we współpracy z Fundacją DomEnergia z Krakowa. Kolejne spotkanie dla osób zainteresowanych dofinansowaniem z programu „Czyste powietrze” już w kolejnym kwartale br.

Więcej informacji na temat programu Czyste Powietrze znaleźć można na stronie www.czystepowietrze.gov.pl, www.wfos.krakow.pl, stronie Urzędu Gminy w zakładce poświęconej gminnemu punktowi informacyjnemu lub kontaktując się z pracownikiem Urzędu Gminy Oświęcim, ul. Zamkowa 12, I piętro, pok. 26, numer telefonu 33 844 95 76.

Zapraszamy.