Bezpłatne szczepienie i czipowanie zwierząt przywiezionych z Ukrainy

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Oświęcimiu dotycząca zwierząt domowych przywożonych z Ukrainy do Polski przez osoby nie posiadające kompletu dokumentów weterynaryjnych dla psów, kotów i fretek.

Zwierzęta domowe – psy, koty oraz fretki – przywiezione z Ukrainy zostaną niedopłatnie:
oznakowane (zaczipowane), jeśli brak jest transpondera lub jest on nieczytelny,
zaszczepione przeciwko wściekliźnie, jeśli szczepienia nie można udokumentować lub jest ono nieważne wraz z badaniem klinicznym.

Czynności te będą wykonywane nieodpłatnie w Oświęcimiu przy ul.Nideckiego 26, w pierwszej kolejności w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Oświecimiu, a w przypadku dużej ilości takich zdarzeń w Lecznicy Weterynaryjnej Błonie (obie placówki są zlokalizowane pod tym samym adresem).

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu informuje, że celem ww. działań jest zminimalizowanie możliwości przeniesienia chorób zakaźnych, w szczególności wścieklizny, na ludzi i zwierzęta w sytuacji masowego napływu do Polski osób opuszczających Ukrainę ze zwierzetami domowymi – psami, kotami oraz fretkami.