Konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Zapraszamy uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym na plakat związany z ochroną powietrza.

Uczestnicy

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej, zamieszkujący na terenie gminy Oświęcim lub uczęszczający do placówek oświatowych na terenie gminy Oświęcim.

Praca konkursowa

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować plakat o tematyce związanej z ochroną powietrza i klimatu. Plakat powinien nawiązywać do podejmowania proekologicznych zachowań w codziennym życiu. Prace powinny być wykonane samodzielnie z użyciem dowolnych materiałów i technik, w formacie papieru A2 lub A1.

Dostarczenie prac

Prace konkursowe należy dostarczyć w terminie do 31 marca 2022 r. Należy je złożyć w pokoju nr 27 Urzędu Gminy Oświęcim. Praca powinna być podpisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem uczestnika. Wraz z pracą należy złożyć oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego uczestnika – wzór oświadczenia można pobrać tutaj. Jeden uczestnik może złożyć jedną pracę.

Nagrody

Komisja konkursowa wybierze zwycięskie prace – przyznane zostanie miejsce pierwsze, drugie i trzecie. Ponadto komisja może przyznać wyróżnienia.

Autorzy zwycięskich i wyróżnionych prac otrzymają nagrody rzeczowe – akcesoria sportowe i turystyczne o wartości około 45-170 zł.

Rodzice/opiekunowie zwycięzców zostaną powiadomieni telefonicznie o wygranej.

Cel konkursu

Celem konkursu jest propagowanie postaw ekologicznych, zwłaszcza w zakresie ochrony powietrza, poszerzanie wiedzy na temat ekologii, ochrony środowiska, szerzenie koncepcji ekologicznego sposobu życia, a także podkreślenie wpływu podjętych działań na środowisko.

Organizator

Konkurs organizowany jest przez Wójta Gminy Oświęcim w ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” LIFE 14 IPE PL 021 / LIFE-IP MALOPOLSKA dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Z regulaminem konkursu można zapoznać się tutaj.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Oświęcim – tel. 33/844-95-27, e-mail: z.noworyta@gminaoswiecim.pl

Obrazki pochodzą z serwisu Pixabay.