Polski Kongres Klimatyczny

W grudniu 2021 r. odbył się Polski Kongres Klimatyczny. Jest to pierwsza edycja cyklicznego wydarzenia objęta patronatem honorowym Komisji Europejskiej, na której omawiane są najbardziej aktualne trendy inwestycyjne w odniesieniu do ochrony środowiska i klimatu.

Podczas pierwszego wydarzenia przeprowadzono pięć bardzo ciekawych debat na temat najbardziej aktualnych kwestii związanych z operacyjnym zarządzaniem zieloną transformacją, z udziałem praktyków: samorządów, firm realizujących strategiczne inwestycje publiczne, prawników, doradców i instytucji publicznych.

Panel dyskusyjny 1. Miasto neutralne i inteligentne klimatycznie

Panel dyskusyjny 2. Budownictwo ekologiczne i udział branży budowlanej w zielonej transformacji

Panel dyskusyjny 3. Zrównoważone finansowanie, bankowalność projektów solarnych i nowoczesne produkty finansowe

Panel dyskusyjny 4.   ESG - trendy i wyzwania dla sektora publicznego

Panel dyskusyjny 5. Trendy rozwoju energetyki: decentralizacja, dekarbonizacja, digitalizacja oraz modernizacja (3D+M)

 

Zapis video Kongresu dostępny online na stronie: www.polskikongresklimatyczny.pl

 

Polski Kongres Klimatyczny jest to międzynarodowe spotkanie ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawicieli organów administracji centralnej oraz agend międzynarodowych, reprezentantów miast z Polski i zagranicy, delegatów biznesu i  jego otoczenia oraz organizacji pozarządowych, ekspertów, naukowców i dziennikarzy.

 

Celem organizacji Polskiego Kongresu Klimatycznego jest utworzenie platformy wymiany doświadczeń integrującej interes publiczny z biznesem, w przestrzeni merytorycznej wskazanej przez środowisko naukowe. Wymiana opinii ma na celu popularyzowanie innowacyjnych rozwiązań oraz optymalizację jakości realizowanej polityki zrównoważonego rozwoju miast, gmin i większych jednostek terytorialnych w rozwiązywaniu ważnych problemów środowiskowych mających wpływ na klimat. Istotnym aspektem jest również popularyzowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ekonomicznych oraz upowszechnianie najlepszych praktyk w zakresie realizacji ekologicznych projektów związanych z klimatem.

 

Zrealizowano  w  ramach  projektu  „Wdrażanie  Programu  ochrony  powietrza  dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”  LIFE-IP  MALOPOLSKA / LIFE 14 IPE PL 021 dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tagi