Obchody Święta Niepodległości

Gminne uroczystości miały miejsce rano we Włosienicy. Świętowali także mieszkańcy Brzezinki, Grojca i Poręby Wielkiej. Samorządowcy uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Oświęcimiu.

Pierwszym akcentem obchodów 11 listopada były uroczyste msze. Znakiem szczególnym nabożeństw celebrowanych w tym dniu były patriotyczne pieśni intonowane przez miejscowe zespoły śpiewacze. Śpiew rozbrzmiewał także poza murami kościołów, tak jak w Grojcu, gdzie mieszkańcy na zaproszenie proboszcza i Biblioteki przyłączyli się do akcji "Niepodległa do Hymnu!".

W Brzezince i Porębie Wielkiej władze samorządowe reprezentowała zastępca wójta Halina Musiał. We Włosienicy, gdzie głównym punktem uroczystości było zapalenie Świecy Niepodległości przez sołtysa Władysława Zalińskiego, gościł wójt Mirosław Smolarek. Szef naszego samorządu przewodniczył też delegacji władz gminy Oświęcim na obchodach w Oświęcimiu.

Zdjęcia z uroczystości w Oświęcimiu: Rafał Lorek