Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny

Pieniądze na komputery dla uczniów to jeden z elementów Pakietu Edukacyjnego, programu w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej przygotowanej przez samorząd województwa małopolskiego. 12 maja wójt Mirosław Smolarek odebrał promesę na 75 tys. złotych.

Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech wręczyła symboliczne czeki szefom samorządów z powiatu oświęcimskiego. Wyraziła przekonanie, że komputerowy sprzęt przyda się również w nauczaniu stacjonarnym, ponieważ uczniowie będą nadal wykorzystywać umiejętności zdobyte w trakcie nauki zdalnej. Zapowiedziała kolejne programy, nad którymi pracuje Urząd Marszałkowski. Przygotowywane jest wsparcie psychologiczne, zdrowotne i aktywizujące fizycznie, które pomoże dzieciom "wylogować się do rzeczywistości".

Kolejnym elementem Pakietu Edukacyjnego jest utworzenie tzw. szkół modelowych. Specjalny grant na sprzęt zaprojektowany do nauki zdalnej i szkolenia dla nauczycieli otrzymają 22 podstawówki i licea w Małopolsce. Wśród placówek wybranych do tego programu jest – jako jedyna w powiecie oświęcimskim – Szkoła Podstawowa w Zaborzu.

Członkinie Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech i Iwona Gibas oraz wójt Mirosław Smolarek – 12 maja w Starostwie Powiatowym.