Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - trwa od 01 kwietnia 2021 do 30 września 2021

Od 1 kwietnia br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

 

  • Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane są objęte tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia badania jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

 

  • Obowiązkową metodą udziału jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

 

  • Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą się spisać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.

 

  • Z osobami, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi. Dla bezpieczeństwa, można zweryfikować tożsamość rachmistrza dzwoniąc na infolinie spisowa pod numer telefonu 22 279 99 99 lub sprawdzając samodzielnie w aplikacji "Sprawdź rachmistrza" dostępnej na stronie stronie spis.gov.pl.