Konsultacje społeczne nowego układu tras i rozkładów jazdy autobusów komunikacji miejskiej realizowanych przez Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o. o. w Oświęcimi

Szanowni Mieszkańcy miasta Oświęcim oraz Gmin: Oświęcim, Brzeszcze, Chełmek, Libiąż i Miedźna

Przedstawiamy propozycję nowego układu tras i rozkładów jazdy autobusów komunikacji miejskiej, które usprawnią poruszanie się po naszym regionie. Rozkład jazdy nie zmieniał się od wielu lat, pomimo licznych przeobrażeń układu miasta oraz rozwoju okolicznych 5 gmin z prawie 30 miejscowościami, do których dociera oświęcimski MZK. Projekt rozkładów jazdy gwarantuje lepszą dostępność przewozów oraz więcej bezpośrednich połączeń.

Proponowane zmiany obejmują uruchomienie nowych linii, modyfikację przebiegów tras oraz wycofanie niektórych linii, które zostaną zastąpione innymi połączeniami. Modyfikujemy liczbę połączeń autobusowych, które pozwolą na wygodne podróżowanie komunikacją miejską bez przesiadek. Wprowadzimy cykliczne rozkłady jazdy i koordynację godzin odjazdów linii jadących w podobnych kierunkach.

Zapraszamy do zapoznania się z propozycją zmian i nowych rozkładów jazdy wszystkich linii, które są pod adresem:

oraz https://bip.malopolska.pl/ugoswiecim,a,1833884,konsultacje-spoleczne-nowego-ukladu-tras-i-rozkladow-jazdy-autobusow-komunikacji-miejskiej-realizowa.html

Konsultacje prowadzone będą od dnia 21 października 2020 r. do dnia 10 listopada 2020 r. w formie przyjmowania wniosków i/lub uwag przekazywanych:

1. pisemnie,

2. za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Uwagi i wnioski należy składać na wypełnionym formularzu - KLIKNIJ, który proszę przekazać pocztą elektroniczną na adres: gmina@gminaoswiecim.pl bądź dostarczyć drogą listowną na adres: Urząd Gminy Oświęcim, ul. Zamkowa 12, 32-600 Oświęcim.

Wszystkie uwagi i wnioski do projektu zostaną szczegółowo przeanalizowane, a zasadne będą uwzględnione w nowym rozkładzie jazdy.

LINIA NR 1

LINIA NR 16