„Pod biało-czerwoną” w gminie Oświęcim

Zagłosuj na gminę Oświęcim w konkursie „Pod biało-czerwoną”. Dzięki Waszym głosom zostanie zakupiony i zainstalowany maszt z flagą Polski w naszej gminie. Planowana lokalizacja to Rajsko, przy Pomniku upamiętniającym ofiary Bitwy pod Rajskiem (ul. Pszczyńska).

 

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców. To Wasze głosy zdecydują o wygranej naszej gminy w konkursie.

 

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

 

Aby oddać głos należy wejść na stronę https://bialoczerwona.www.gov.pl/ i wypełnić krótką ankietę. Po wpisaniu swoich danych, należy wybrać województwo, co ważne w polu miejscowość nie wpisujemy nazwy swojej miejscowości - należy wpisać „Oświęcim (gmina wiejska). Lokalnym lider w naszej gminie jest Maciej Majerski – Sołtys Rajska.

 

 

Instrukcja wypełnienia ankiety: