Powołanie Forum Małopolski Zachodniej

Samorządowcy z miast i gmin leżących w trzech powiatach, a także starostw oświęcimskiego i chrzanowskiego, utworzyli stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej. Spotkanie założycielskie miało miejsce 15 września w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Członkowie-założyciele wybrali Zarząd, w skład którego weszli: prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut (prezes),  burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek (wiceprezes), burmistrz Chełmka Andrzej Saternus (wiceprezes), burmistrz Andrychowa Tomasz Żak (wiceprezes), burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk (skarbnik), wójt Brzeźnicy Bogusław Antos (sekretarz), wójt Przeciszowa Tomasz Kosowski, starosta oświęcimski Marcin Niedziela, wójt Babic Radosław Warzecha i starosta chrzanowski Andrzej Uryga.

W skład Komisji Rewizyjnej weszli wójt Polanki Wielkiej Grzegorz Gałgan, burmistrz Libiąża Jacek Latko i wójt Tomic Witold Grabowski. W spotkaniu założycielskim gminę Oświęcim reprezentował wójt Mirosław Smolarek.

Powołanie stowarzyszenia miast, gmin i powiatów Małopolski Zachodniej ma na celu integrację subregionu w taki sposób, żeby mógł on mówić jednym głosem w sprawach o zasięgu wojewódzkim, np. pracach nad Strategią Rozwoju Województwa "Małopolska 2030". List intencyjny w sprawie powołania stowarzyszenia samorządowcy podpisali w grudniu ubiegłego roku.