Rocznica śmierci św. Maksymiliana

Uroczystości 14 sierpnia rozpoczęły msze odprawione równocześnie w trzech kościołach. W południe uczestnicy obchodów złożyli kwiaty i znicze przed Ścianą Straceń na dziedzińcu bloku 11 byłego obozu Auschwitz.

Nabożeństwa celebrowano w Oświęcimiu w kościele św. Maksymiliana i w kościele Salezjan oraz w świątyni w Harmężach. Następnie uczestnicy tych trzech mszy upamiętnili zamordowanego 79 lat temu św. Maksymiliana na dziedzińcu bloku 11 byłego obozu Auschwitz.


W uroczystościach uczestniczyli arcybiskup Bambergu Ludwig Schick i biskup Diecezji Bielsko-Żywieckiej Roman Pindel. Gminę Oświęcim reprezentowała zastępca wójta Halina Musiał. Kwiaty i znicze przy Ścianie Straceń złożyli również prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut z małżonką, wicedyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau Andrzej Kacorzyk, członek Zarządu Powiatu Oświęcimskiego Teresa Jankowska, Anita Bury z Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej i delegacja Marszu Życia Polaków i Polonii.


W tym roku w związku z pandemią nie zorganizowano pieszych pielgrzymek do byłego obozu Auschwitz. Nie odprawiono też mszy przy bloku śmierci.

 

Tagi

GALERIA