Laptopy dla uczniów

Do szkół trafiły 32 laptopy. Sprzęt został kupiony z dofinansowania, które Gmina Oświęcim uzyskała od Ministerstwa Cyfryzacji. Prawie 80 tys. zł pochodzi z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

9 czerwca wójt Mirosław Smolarek i sekretarz Robert Dziuba dostarczyli komputery do szkół podstawowych. Placówki, w których liczba uczniów jest większa dostały po pięć laptopów, a te mniejsze po trzy. Nowy sprzęt będzie wykorzystywany na lekcjach prowadzonych zdalnie, chyba że nauka na dobre wróci do szkolnych klas.

 

Spotkania z dyrektorami były też kolejną okazją, żeby omówić organizację egzaminu ósmoklasisty, który został wyznaczony na 16-18 czerwca. Rozmowy dotyczyły również przygotowań do wyborów prezydenckich, ponieważ w szkołach będą zlokalizowane komisje wyborcze.

 

Gmina uzyskała dofinansowanie do zakupu sprzętu komputerowego dla dzieci ze szkół podstawowych w kwocie 79 976 zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

 

Tagi

GALERIA