Dzień Flagi RP oraz 229. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja będziemy obchodzić w zupełnie innej formie – bez zgromadzeń, licznych delegacji i wydarzeń towarzyszących.

W dniu 229. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przedstawiciele Gminy Oświęcim złożą symboliczne wiązanki kwiatów w Oświęcimiu: pod Pomnikiem Niepodległości przy ul. Dąbrowskiego oraz na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza  na pl. Tadeusza Kościuszki.  Ceremonia będzie miała charakter bardzo skromny i indywidualny. Jeśli ktoś z Państwa wyraża również chęć złożenia kwiatów to istnieje możliwość ale jedynie indywidualnie. Nie zalecamy gromadzenia się.

Zapraszamy również do dołączenia do ogólnopolskiej akcji programu „Niepodlegla”, wywieszając flagę 2 maja oraz udostępniając w mediach społecznościowych zdjęcia, opatrzone hasztagami #mojaflaga i #GminaOświęcim. W ten sposób możemy bezpiecznie zaangażować się w przeżywanie ważnych dla nas świąt majowych.