Infolinia ARiMR

Rolnicy składający przez internet wnioski o dopłaty mogą skorzystać z infolinii z pomocą techniczną. Pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udzielają porad pod numerem: 33 842 77 12.

W Małopolsce została uruchomiona infolinia z pomocą techniczną dla rolników składających wnioski o dopłaty przez internet. W ramach niej działają specjalne numery telefonów, pod którymi pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udzielają informacji na temat obsługi aplikacji eWniosekPlus. Z ich pomocą, krok po kroku, można skutecznie wypełnić i wysłać wniosek.

 

 

Od 2018 roku przy ubieganiu się o dopłaty bezpośrednie i obszarowe obowiązkowa jest forma elektroniczna. Dla wszystkich, którzy mieli problem z obsługą komputera, brakiem sprzętu lub dostępu do internetu, w ARiMR co roku dostępne były punkty pomocy technicznej ze stanowiskami komputerowymi. Obecnie ze względu na stan epidemii Agencja pracuje bez bezpośredniego kontaktu z rolnikami.

 

 

Infolinia jest obsługiwana przez specjalistów ds. obsługi aplikacji eWniosekPlus. Ma za zadanie umożliwić skorzystanie z tego rodzaju pomocy wszystkim osobom, które chcą uzyskać dopłaty za 2020 rok, a mogą mieć problemy z obsługą narzędzia internetowego lub mają wątpliwości co do poprawnego wypełnienia wniosku na którymkolwiek z jego etapów.

 

 

Zachęcamy do korzystania z infolinii. Termin na złożenie wniosku został przedłużony do 15 czerwca. Warto jednak nie zwlekać z dopełnieniem formalności, bo im szybciej wnioski dotrą do ARiMR, tym szybciej pieniądze zaczną trafiać na konta rolników.

 

 

Numer telefonu infolinii ARiMR w powiecie oświęcimskim: 33 842 77 12.

Tagi