Rozlicz PIT w gminie Oświęcim

Podatki mieszkańca gminy Oświęcim powinny zostać wydane w gminie Oświęcim: na naprawę ulicy, którą jeździ do pracy, na remont szkoły, w której uczy się jego dziecko, na ochronę powietrza, którym oddycha, itp. Sposób jest prosty, ale nie dla wszystkich oczywisty - trzeba w deklaracji PIT wpisać właściwy (z terenu gminy) adres zamieszkania.

 

38% twojego podatku trafia do budżetu wskazanej w rozliczeniu gminy

 

Przypominamy, że pieniądze z podatku dochodowego trafiają w 38 proc. do budżetu gminy, którą wskażą Państwo jako miejsce zamieszkania. Jeżeli gmina Oświęcim jest miejscem Państwa zamieszkania prosimy wpisać adres zamieszkania w formularzu PIT.

 

 

Wypełniając deklarację podatkową, pilnujemy jednego procenta dla stowarzyszenia, czy fundacji, którą poważamy. Skrupulatnie wskazujemy organizację, która dostanie 1% naszego podatku. Zadbajmy też o to, żeby do naszej miejscowości wróciło 38% naszego podatku.

 

ROZLICZ PIT LOKALNIE Z DARMOWYM PROGRAMEM

 

Darmowy Program PIT  do rozliczania lokalnie podatków dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

 

Program jest zindywidualizowany na potrzeby gminy, oznaczony Herbem Gminy Oświęcim. Korzystając z niego, w łatwiejszy sposób będą Państwo mogli przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego działających na terenie naszej gminy. Pojawi się również informacja, aby w rozliczeniu podać miejsce zamieszkania z terenu gminy, a nie adres zameldowania.

 

SKORZYSTAJ Z PROGRAMU KLIKAJĄC W PONIŻSZY BANER

 

Przekaż 1% w gminie Oświęcim

 

 

Gmina Oświęcim informuje, że nie jest autorem ani właścicielem programu PITax.pl i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody poniesione na skutek korzystania z niego.
Twórcą projektu jest Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych, ul. Kościuszki 35A, 50-011 Wrocław.
Program stworzyła firma PITax.pl Łatwe podatki, ul. Liskego 3/11 50-345 Wrocław

 

Na Co Idą Moje Pieniądze

 

Na co zostały zaplanowane pieniądze w budżecie gminy Oświęcim w 2020 r. można się dowiedzieć tutaj klikając w baner:

 

 

Na internetowej stronie NaCoIdaMojePieniadze.pl każdy może sprawdzić – co do grosza! – jaka część podatku dochodowego jednej osoby trafia do budżetu Gminy Oświęcim. Serwis wylicza też dokładne kwoty przypadające na poszczególne działy samorządowych wydatków.

 

Strona prezentuje w przejrzysty sposób najważniejsze dane na temat gminnego budżetu. Kolejno rozrysowane i rozpisane są dochody i wydatki. W trzeciej – dla wielu najciekawszej – części internauta ustawia miesięczne wynagrodzenie brutto, co pozwala dokładnie sprawdzić, na co i ile pieniędzy idzie w ostatecznym rozrachunku.

 

Jeśli ustawimy wynagrodzenie na poziomie obowiązującej płacy minimalnej, czyli 2600 zł brutto, okaże się, że do gminnej kasy trafia 46,26 zł miesięcznie. Z tego 14,82 zł przypada na oświatę, a na transport i łączność (w tym drogi) – 5,81 zł. W wymownych i dających do myślenia danych można przeczytać dużo więcej, a przy okazji – spojrzeć na finanse samorządu z innej perspektywy.

 

Do serwisu NaCoIdaMojePieniadze.pl można wejść z oficjalnej strony gminy Oświęcim (gminaoswiecim.pl) – po lewej stronie jest zakładka. Kieruje na nią także umieszczony u góry baner. Dostępne dane dotyczą bieżącego roku budżetowego.

 

Prezentacja naszej gminy jest jedną ze 122 dostępnych w serwisie. Autorzy projektu NaCoIdąMojePieniądze stawiają sobie za cel przedstawienie budżetów gmin. Piszą: "Przyjmujemy punkt widzenia mieszkańca i pokazujemy, w jakim stopniu przyczynia się on do rozwoju swojej miejscowości, płacąc w niej podatki".