Piłkarski Turniej strażaków

Dziewięć zespołów stanęło do rywalizacji w zawodach 15 lutego w Rajsku. Turniej Piłki Halowej Jednostek OSP Oddziału Miejsko-Gminnego w Oświęcimiu o Puchar Wójta Gminy Oświęcim został rozegrany już szósty raz.

Do rywalizacji stanęły reprezentacje OSP z Broszkowic, Brzezinki, Grojca, Polanki Wielkiej, Poręby Wielkiej, Rajska, Stawów Monowskich i Włosienicy. Tak jak w poprzednich latach w Turnieju gościnnie – ale bez forów – zagrała ekipa Urzędu Gminy Oświęcim.


Cztery drużyny, które okazały się najlepsze w fazie grupowej, zostały rozlosowane w półfinałowe pary. Włosienica uległa Polance Wielkiej 1:2, a Poręba Wielka nie dała szans reprezentacji OSP Grojec, wygrywając 3:0.


W meczu o trzecie miejsce przeważali włosieniczanie. Zostali jednak skutecznie skontrowani przez grojczan, którzy nie oddali już prowadzenia. Krótką szarpaninę dwóch krewkich zawodników sędzia uśmierzył czerwonymi kartkami. To nie-piłkarskie starcie było tylko przejawem zaangażowania i emocji, które ogarnęły piłkarzy.


W wielkim finale zmierzyły się Polanka Wielka i Poręba Wielka. Zasłużone choć skromne zwycięstwo 0:1 odniosła ta ostatnia. Zespół z Tyszkiewicza kontrolował przebieg spotkania, nie pozwalając rywalom na stworzenie groźnych sytuacji.


Najlepszym drużynom pogratulowali wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek i prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Arkadiusz Kuwik. Zwycięska ekipa z Poręby prócz pucharu dostała specjalną nagrodę. Sowitą porcją mięsa od firmy Hat-Pol można by nakarmić niejedną jednostkę ratowniczo-gaśniczą.

GALERIA