Rozbudowa wałów przeciwpowodziowych przed czasem

3 października podczas specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Małgorzata Sikora rozwiała obawy co do rozbudowy wałów w Węźle Oświęcimskim – m.in w Broszkowicach i Pławach.

– W 2020 roku odcinek Węzła Oświęcimskiego na wszystkich sześciu podzadaniach będzie zakończony. Wszystkie prace mamy przyspieszone – powiedziała dyrektor Sikora. – Pojawiły się informacje, że na infrastrukturze przeciwpowodziowej nic się nie dzieje. Jest to nieprawda, bo prac jest mnóstwo. Chcieliśmy, aby państwo wszystko to mogli zobaczyć – podkreśliła, nawiązując do tego, że konferencja miała miejsce w Broszkowicach.


O postępie prac pozytywnie wypowiedzieli się też sekretarz Gminy Oświęcim Robert Dziuba oraz sołtysi: Anna Sporysz (Broszkowice) i Krzysztof Harmata (Pławy). Sołtys Harmęż Adam Zieliński zwrócił uwagę, że wały w jego miejscowości nie są wykoszone i właściwie oznakowane. Na jego słowa od razu odpowiedziała Małgorzata Sikora:


– Wody Polskie są po to, żeby wszystkie monity mieszkańców, przedstawicieli społeczności lokalnej przyjąć i na nie reagować.

GALERIA