100-lecie KS Soła Oświęcim

Najstarszy klub piłkarski na Ziemi Oświęcimskiej obchodził 7 września piękny jubileusz. Atrakcje dla dzieci i towarzyskie zmagania sportowców towarzyszyły charytatywnej akcji na rzecz trzyletniej Ali z Brzeszcz.

Zbiórkę publiczną dla chorej dziewczynki zorganizowała Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Dzieci miały do dyspozycji dmuchany plac zabaw, konne przejażdżki i turniej dla najmłodszych adeptów futbolu.


W "Biegu z zadyszką" wystartowało osiemdziesięcioro zawodników. Prawdziwym zwycięzcą tej konkurencji jest biegacz, który na metę dotarł ostatni. Maciej Bębenek po koszmarnym wypadku, przez całe dorosłe życie walczy z niepełnosprawnością. Dla niego pięciokilometrowy dystans to prawdziwy maraton.


Finałowym wydarzeniem setnej rocznicy powstania oświęcimskiego klubu był mecz oldbojów: Soła i Przyjaciele kontra Reprezentacja Śląska. W drużynie gości wystąpili m.in. byli reprezentanci Polski: Mariusz Śrutwa i Maciej Iwański. W składzie ekipy gospodarzy na prawym skrzydle zagrał wójt Mirosław Smolarek. Wynik 0:3 w najmniejszym stopniu nie oddaje przyjacielskiej atmosfery tego spotkania.    


Imprezę "100-lecie KS Soła Oświęcim" finansowo i organizacyjnie wsparła Gmina Oświęcim.

GALERIA