Oldboye z Broszkowic najlepsi

Osiem bardzo seniorskich drużyn piłkarskich rywalizowało w sobotę 29 czerwca w Turnieju Oldboyów w Grojcu. Dwie ekipy z naszej gminy zdobyły miejsca na podium.

Mecze w czterozespołowych grupach wyłoniły finalistów rozgrywek. W spotkaniu o trzecie miejsce Solavia Grojec wygrała z Podolszem 2:1. Decydujący o zwycięstwie w całym Turnieju pojedynek broszkowiczan z osieczanami zakończył się bez rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie – remisem 1:1. W rzutach karnych lepsi okazali się oldboye Pulsu Broszkowice.

Piłkarze Solavii zapraszali do gry byłego prezesa tego klubu a dziś wójta Gminy Oświęcim –Mirosława Smolarka, jednak ten podziękował, zasłaniając się kontuzją kolana. Jako współgospodarz imprezy wręczył nagrody i pogratulował zwycięzcom.

Gmina Oświęcim współfinansowała Turniej Oldboyów. Organizatorem zawodów było Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Oświęcimiu.