Dni Gminy – fotorelacja z niedzieli

Gwiazdy lokalnych i krajowych scen uświetniły XIV Dni Gminy w Porębie Wielkiej. Wręczono także symboliczne statuetki Zasłużonym dla Gminy Oświęcim, a Klucz do Bram Gminy znalazł nowego gospodarza na najbliższy rok.

Występy na scenie w pałacowym parku zaczęły się od koncertu zespołu "Porębianie", po którym zaprezentowały się dziewczęta z "eMotion Dance Academy". Kolejnym punktem programu było wręczenie statuetek mieszkańcom i organizacjom Zasłużonym dla Gminy Oświęcim.


Power Play to trio z Zamościa, które poderwało widownię hitami disco polo. Po nich nastąpił znów swojski akcent – mieszkanki Broszkowic przekazały Klucz do Bram Gminy przedstawicielom Dworów Drugich. Następnie scenę wzięła we władanie Wielka Orkiestra Młodych Muzyków.


Najbardziej wyczekiwane atrakcje Dni Gminy wypełniły pogodny niedzielny wieczór. Krystyna Giżowska przypomniała wszystkie znane z jej repertuaru liryczne i nastrojowe piosenki, zaś Elektryczne Gitary naładowały publiczność energetyczną porcją swoich największych przebojów.


Wójt Mirosław Smolarek dziękował, wręczając lokalne specjały, wszystkim artystom na zakończenie występów. Na finał gminnego święta pojawił się na scenie wraz z żoną Beatą oraz przewodniczącą Rady Gminy Bernardyną Bryzek, wicewójt Haliną Musiał, sołtys Poręby Marią Brombosz, dyrektorką OKSiR-u Jadwigą Szczerbowską i porębskim radnym Tomaszem Mydlarzem. Wójt podziękował wszystkim, którzy bawili się tego dnia w parku przy starej szkole i zaprosił na przyszłoroczne Dni Gminy do Grojca. Ostatnim wystrzałowym akcentem był pokaz fajerwerków.

FILMY

GALERIA